Długość adresów oraz stosowanie kotwic

Długość adresów oraz stosowanie kotwic

Przestań używać znaków # w adresie URL. Na długich stronach, wiele kotwic jest używanych, które szybko pozwalają przejść do konkretnej części strony. Jeśli masz możliwość całkowicie zrezygnować ze znaków # w adresie URL, należy to zrobić.

Pamiętaj o długości adresów. W rezultacie, im krótszy jest dadres strony domowej, tym lepiej. Nie popadaj w skrajności, jeśli adres URL jest krótszy niż 50-60 znaków, to jest w porządku. Jednak, jeśli jest dłuższy niż sto, lepsze jest cięcie.

Google radzi sobie z długim URL

Chodzi bardziej użyteczność. Krótki URL łatwiejszy jest do zrozumienia, kopiowania, wklejania, są one łatwiejszy do innych akcji. To może wydawać się niewielką poprawa, ale każdy tweet, Like, email, odwołuje się do znaczenia.

Uważaj na liczbę przekierowań. Jeśli liczba przekierowania z jednej strony na drugą większą jest niż dwa, to mieć może to negatywny wpływ na pozycję stron. Im częściej robot wyszukiwania lub użytkownik musi dokonać skoki przez URL, tym mniejsze zainteresowanie będzie do zawartości strony. W tym przypadku, roboty wyszukiwarek NIE indeksują ostatniej strony i użytkownik w oczekiwaniu treści może zamknąć witrynę.

Usuń z URL znaki interpunkcyjne. Wszystkie te symbole i znaki to są śmieci i niesą potrzebne w normalnym URL. Takie znaki i symbole przeszkadzają URL być prawidłowo zrozumiane, niektóre robotom wyszukiwarek nie pozwalają działać prawidłowo, jeżeli znaki te są zawarte w adresie URL.